Przejdź do treści

Wiele razy wpadałem z zespołami i współtwórcami w pułapki, gdzie uporczywie naciskano na pisanie przebojów, dbając jednocześnie o przesadnie ugładzony wizerunek. Moje twórcze poszukiwania ostatnich lat doprowadziły mnie do momentu, w którym chcę działać dokładnie na opak. Tak jak czuję. Nie zważając na to czego oczekuje ode mnie ktoś inny (producent, wydawca, kolega z zespołu), kto czasami właściwie nawet mnie nie zna, bądź nie dostrzega moich właściwych predyspozycji. – tak o swojej wewnętrznej przemianie przy pracy nad najnowszym materiałem mówi FRANKY.

Na debiutanckim albumie „#lubiecie” nie usłyszymy utworów ubranych w przystępne, czy „popularne” brzmienia. Twórcy zdecydowanie stawiają na swoją muzyczną tożsamość, która będąc odzwierciedleniem wrażliwości młodego piosenkarza, pozwala na szczerą wypowiedź. Podaną i śpiewaną tylko tak jak FRANKY czuje i lubi. Przez to „#lubiecie”, będzie stać pod znakiem swobody wypowiedzi. Jednocześnie jest zapowiedzią pozostania na świadomie obranym, artystycznym kursie na znacznie dłużej.

producent: Daniel Cebula-Orynicz
muzyka: Daniel Cebula-Orynicz
słowa: FRANKY
mix / mastering: MS Acoustics Mateusz Sołtysik

Koncert premierowy albumu #lubiecie odbędzie się 14 maja o godzinie 19:00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
(rezerwacja bezpłatnej wejściówki dla przedstawicieli mediów / tel.: 790-861-196, e-mail: lukasz@oficjalniefranky.pl)

kalendarz

6 maja – premiera tytułowego singla #lubiecie
13 maja – premiera albumu #lubiecie
14 maja – koncert premierowy w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

tracklista

1. vibe
2. #lubiecie
3. kadr

4. tag
5. trip
6. peszt

7. góra
8. lustracja
9. marazm

bio

FRANKY (wł. Kamil Franczak) – wokalista, songwriter, aktor, prezenter. Laureat festiwali oraz nagród muzycznych i teatralnych. Współprowadzący program Poziom 2.0, emitowany w latach 2011-12 na antenie TVP2.

Działalność fonograficzną i koncertową rozpoczynał jako nastoletni wokalista grupy Zero Procent, z którą przez kilka lat współpracy zagrał setki koncertów, wydał dwa studyjne albumy i zadebiutował w Opolu podczas KFPP.

Zwrotnym punktem w karierze młodego artysty, był angaż w zespole Teatru Rozrywki, w którym rozwijał się przez 10 lat. Kreując dziesiątki ról uczył się własnej wrażliwości, rozwijał warsztat, zdobywał nagrody, a co najważniejsze – sympatię śląskiej publiczności. Doświadczenie zawodowe, jakie przez ten czas zebrał FRANKY, zmotywowało go do kolejnego kroku.

Na początku 2018 roku, w ścisłej współpracy z producentem, Danielem Cebulą-Oryniczem, rozpoczął prace nad pierwszym solowym materiałem, który ma wyznaczyć zupełnie nową drogę i muzyczny kierunek jego artystycznych poczynań.

Nadchodzącym albumem pt. #lubiecie, FRANKY rozpocznie swoją solową działalność artystyczną.

video

social media

materiały promocyjne

management

Łukasz Skrzypecki
+48 790 861 196
lukasz@oficjalniefranky.pl

booking

Patrycja Wajs
+48 696 332 484
prymart@prymart.pl